23/12/2019 TARİHLİ UYAP GÜNCELLEMESİ

Bunu Paylaş
UYAP 2019 Aralık Güncellemesi ile Gelen Yenilikler

UYAP 2019 Aralık güncellemesi ile Avukatlık İşlemlerinde hayata geçen yenilikler;

  • İdari para cezalarına ve trafik cezalarına itiraz taleplerinin Sulh Ceza Mahkemelerine yapılabilmesi,
  • Kredi kartı ile yapılan ödemelerde taksitli işlem imkanı,
  • Bölge Adliye Mahkemesi dosyalarına vekaletname gönderilebilmesi sağlandı.

CELSE Mobil Uygulaması ile vekil olunan dosyalara Bilgilendirme Mahiyetinde mazeret gönderilebilecek ;

Meslektaşlarımızın duruşmalarını takip ettiği CELSE Mobil uygulaması ile vekil olunan dosyalara bilgilendirme mahiyetinde Mazeret gönderme işlemi yapılabilecek.

Avukat Portal Üzerinden İLAMLI İcra takibi açılabilecek;

Daha önce sadece ilamsız takiplerin yapılabildiği UYAP Avukat portal üzerinden artık ilamlı takipler de açılabilecek.  Avukat Portal’a İcra takibi açma ekranına İlamlı takip türü eklenmiştir. Eskiden olduğu gibi Avukat tarafından girilen bilgiler doğrultusunda, sistem tarafından oluşturulan takip talebi evrakı üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmaksızın e-imza veya mobil imza ile imzalanarak sisteme eklenmesi gerekmektedir.

Vakıfbank ile ödeme yapmak kolaylaştı 

UYAP üzerinden Vakıfbank hesabı ile ödeme işleminde Vakıfbank kredi kartı ile ödeme, Vakıfbank hesabı ve kredi kartı ile vekalet pulu ödemesi yapılabilmesi sağlandı. Ayrıca meslektaşlarımız Vakıfbank internet bankacılığı şubesine giriş yapmaksızın, avukat portal üzerinden yapacakları 5000.- TL altı işlemlerde -doğrudan- sms doğrulama kodu olmadan ödeme yapabileceklerdir.

CELSE Mobil Uygulaması ile İhale günleri sorgulanabilecek 

CELSE mobil uygulaması üzerinden ihale Günü Sorgulama işlemi yapılabilelecektir.

Kurumlara açılacak davalar için Detsis kodu ile sorgulama eklendi 

UYAP üzerinden açılacak davalarda DETSİS kodu ile kurum sorgulama yapılarak taraf olarak eklenmebilecek. Detsis Nedir? DETSİS, T.C. Devleti içerisinde yer alan kurum ve kuruluşların hiyerarşik yapıya uygun olarak kayıt altına alındığı Devlet Teşkilatı Numarasıdır

Vakıfbank hesabı ile ödeme işleminde geliştirme çalışması yapılarak, Vakıfbank kredi kartı ile ödeme, Vakıfbank hesabı ve kredi kartı ile vekalet pulu ödemesi yapılabilmesi sağlanacaktır. Vakıfbank yeni servis çalışmaları kapsamında; Avukatlar; Vakıfbank hesabı ve Vakıfbank kredi kartı ile Ceza, Hukuk, İcra, İdari Yargı ve Satış Memurluğu dosyaları için aynı anda birden fazla işlem (harç, masraf, vekalet pulu vb.) ödemesini avukat portal üzerinden gerçekleştirebileceklerdir. Ceza, Hukuk, İcra ve İdari Yargı vekâlet pulu ödemeleri, Hukuk Dava Açılış, İdari Dava Açılış, ilamlı ve ilamsız icra takibi açılış işlemleri Vakıfbank hesabı ve Vakıfbank kredi kartı ile yapılabilecektir. Yeni yapıda avukatların Vakıfbank kredi kartından da ödeme işlemi yapabilmesi sağlanacaktır. Ayrıca avukatlar Vakıfbank internet bankacılığı şubesine giriş yapmaksızın, avukat portal üzerinden yapacakları 5000.-TL ve altı işlemlerde doğrulama sms kodu gelmeksizin ödeme işlemi gerçekleştirebilecek, 5000.-TL ve üzeri işlemler

UYAP 2019 Aralık güncellemesi hakkında daha fazla bilgi için..

Adalet Bakanlığı avukat portal güncelleme dökümanı için tıklayınız.

Anayasa Mahkemesinden Wikipedia Kararı yazımıza bir göz atınız.

Tüm meslektaşlarımıza kolaylıklar dileriz.

23/12/2019

Av. Fırat ACAY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles
Hemen Ara..